Čo myslíte?

Sú vaše obrazy liekom, či jedom vo vašom byte, dome, firme?


Ľudia si už od pradávna zdobili svoje príbytky rôznymi kresbami, soškami, ale tiež predmetmi ako napríklad: trofejami z lovu, predmetmi z vojen, alebo aj pracovným náradím,  ktoré bolo vtedy potrebné v ich každodennom živote. Na začiatku boli kresby a obrazy jednoduché, ale v priebehu času sa ich vývin diametrálne posunul a my si môžeme zavesiť u seba doma naozaj skoro čokoľvek. Obrazov je na našom trhu neskutočne veľa, ale len malinká časť je naozaj vhodná na zavesenie u vás doma.

obraz

Osobne si myslím, že naše oči sú ako keby zrkadlom našej duše a preto by vysielané obrazce z prostredia nemali dušu človeka poškodzovať. Skôr by mali dušu harmonizovať a liečiť a to hlavne v tejto dynamickej dobe, v ktorej sa hlavne cení výkon / kvantum tovaru,  ako kvalita / pozitívne vyžarovanie na ľudský organizmus. Preto buďte opatrní pri výbere vašich obrazov a taktiež dovezených obrazov z dovoleniek. Obraz zavesený v priestore potrebuje približne  polroka až dva roky než sa  naplno prejaví vo vašom živote. Ak je obraz veľmi zlý a v priestore je ešte niečo dysharmonické,jeho negatívny účinok sa prejaví ešte skôr.  Preto sú ľudia veľa krát prekvapení, prečo sa im prihodilo toto, alebo  tamto v živote.
Obrazy (°taktiež kresby, maľby, fotografie) sú úžasné feng shui prostriedky, ale keď človek nie je dostatočne vnímaví, tak vedia napáchať neskutočné problémy v živote človeka.

obraz


Jednou z Feng Shui definícií obrazu je že: „obraz je tvarový žiarič, ktorý svojou štruktúrou a hĺbkou  odovzdáva svoju vibráciu 24 hodín okolitému obytnému priestoru a aj osobám v tomto priestore“.  Intenzita vyžarovania a životnosť obrazu je rôzna. Niektoré obrazy sú ako keby večné so schopnosťou sa sami dobíjať a priebežne aj energeticky čistiť. Ale sú taktiež obrazy a kresby, ktoré vydržia maximálne rok a potom slúžia len ako dekorácia priestoru. Samostatné vyžarovanie obrazu môže byť až do 8 metrov od steny kde momentálne visí a táto vzdialenosť závisí taktiež od kvality obrazu a nie od výšky jeho predajnej ceny (°cena býva väčšinou opakom jeho ozajstnej energetickej hodnoty).

Dôležité faktory pri výbere obrazu sú:
-    zobrazená scéna, alebo idea obrazu: či je romantická, pohodová, harmonická, dynamická, morbídna, či je na obraze násilie, vojna, utrpenie, skrytá agresivita, ponižovanie, alebo láska, pokoj ...
-    ďalším parametrom sú živly, ktoré obraz prináša do vášho obytného priestoru: oheň –slnko, ohnisko, krb s ohňom..., voda – rieka, more, jazero, ľad, sneh, vodopád..., zem – neobrobené polia, hory, kamene, lúky, sochy z kameňa..., drevo – lesy, stromy, kvety..., kov – dopravné prostriedky, výrobky z kovu, skla ,plastu.
-    skrytá idea a skrytá vibrácia spôsobená výrobou a energetikou maliara, alebo výrobcu.
-    samostatný tvar obrazu, ktorý môže programovať, vyživovať, alebo aj posúvať energiu v priestore.
-    dôležité je aj počet osôb, či  predmetov vyobrazených na obraze. Napríklad 9 cválajúcich koní je veľmi dobrý stimulátor na aktiváciu juhu pri energetickej stagnácii. V neposlednej rade je dôležité do ktorého svetového smeru daný obraz zavesíte. Ak by ste si zavesili obraz s vodou, alebo vodopádom na juh, tak by ste si priamo naprogramovali problémy so slávou, podporili by ste konflikty a dievča do 12 rokov by malo zdravotné problémy. Taktiež by sa mohli vyskytnúť problémy s očami a srdcom.
-    posledným aspektom by bolo  zhodnotiť, aký druh vibrácie vysiela obraz do priestoru. Toto umenie diagnostikovať využíva len niekoľko feng shui poradcov. Už sme si spomínali, že obrazy pracujú na báze vyžarovania do priestoru. Osobne diagnostikujem pri obhliadke obrazu 16 vibračných hladín a plus môže tam byť ešte niekoľko extra hladín, ale to je výnimkou.
Na výber obrazu by ste si mali  nechať dostatok času, ak ste vnímavý tak vnímajte vašu vnútornú intuíciu (°tento dar je ale dosť často zastrený životnými problémami) a tá vám ukáže či je obraz pre vás dobrý, alebo je obraz pre vás nevhodný.
Najideálnejšie ale je  poradiť s feng shui odborníkom, ktorý podľa vašej astrológie, GUA čísla, pôdorysu  (°a iných analýz) vášho bytu, domu, či firmy odporučí ideálny obraz s ideou,  v správnej kompozícii, tvare aj veľkosti.

obraz