Čínsky horoskop: zemské Prasa

Väčšina z nás si myslí, že  čínsky horoskop má takisto dvanásť zvieracích prvkov,  ako je to pri tradičných znameniach zverokruhu. Avšak čínsky horoskop je omnoho komplikovanejší. Nestačí nám len poznať dvanásť zvieracích znakov. Celý systém je spojený s mesačným kalendárom, ktorý sa používal na udalosti, ktoré sa datujú tisícky rokov dozadu, a môže sa použiť nielen na určenie charakteristík osoby, ale aj na jej budúce šťastie.

Zvieratá, ktoré predstavujú znaky v čínskej astrológii, sú prevzaté z dávnych príbehov. Niektoré verzie príbehu hovoria, že Budha vyhlásil preteky a vyzval všetky zvieratá, aby sa ich zúčastnili. Prvých 12 zvierat, ktoré prekoná rieku a cieľovú čiaru dostane miesto v kalendári. Zvíťazil prešibaný potkan, ktorý sa do cieľa dostal tak, že sa zviezol na chrbte byvola. Zoskočil z neho tesne pred cieľovou čiarou, aby získal prvé miesto. Byvol tak skončil druhý. Podobne ako had, ktorý tiež použil lesť. Predbehol koňa tak, že sa skryl do jeho chvosta a vyskočil z neho tesne pred cieľom. Pes napriek tomu, že bol silný plavec, skončil predposledný, pretože sa rozhodol radšej okúpať sa v rieke a prasa sa umiestnilo posledné, pretože sa zastavilo, aby sa posilnilo jedlom. Ostatné zvieratá sa umiestnili na základe ich sily alebo prostredníctvom vzájomnej spolupráce.

zemské prasa, hamonizácia na 2019

Prasa (Sviňa) sa medzi dvanásť zvierat čínskeho zvieratníka dostalo pomerne netradičným spôsobom. Kedysi veľmi dávno žil istý vysoký úradník, ktorý však nemal žiadnych potomkov. Veľmi si však prial, aby jeho rod nevymrel a aby božstvá vypočuli jeho zbožné prosby, prinášal im množstvo obetí a modlitieb. V neskorej starobe, keď mal šesťdesiat rokov, sa predsa len dočkal vytúženého mužského potomka. Na počesť narodenia usporiadal veľkú slávnosť, na ktorú pozval aj rôznych veštcov. Tí jeho synovi predpovedali vynikajúcu budúcnosť, no keďže syn bol jedináčik, jeho rodičia ho po celý čas rozmaznávali a nakoniec z neho vyrástol veľmi sebecký človek, ktorý po otcovej smrti viedol veľmi rozmarný život, míňal peniaze, zničil priateľstvá a nakoniec aj v biede a samote umrel. Keď jeho duša prišla do pekla, veľmi sa ponosoval Nefritovému cisárovi na svoj život. Veď m veštci predsa predpovedali skvelú budúcnosť, ako teda je možné, že sa mu žiadneho skvelého života nedostalo? Cisár však preskúmal, čo sa stalo a uzavrel to tak, že syn vysokého úradníka svoju životnú šancu jednoducho premárnil. Ba, potrestal ho tak, že sa znovu narodil ako „prasa, ktoré sa živí pomyjami“. Nebeský strážca, ktorý mal v tom čase službu však zle pochopil slová Nefritového cisára, ktoré v čínštine znejú podobne, a príkaz pochopil ako „prasa, ktoré sa stane znamením“. Takto sa teda muž, ktorý viedol zhýralý život reinkarnoval a dostalo sa mu a vysokej pocty byť jedným zo dvanástich znamení čínskeho zvieratníka.

horoskop, zemské prasa, čínsky horoskop 2019